Translate

EN SK

blogHeader
Aktuálne dianie, zaujímavé tipy a nápady

getMoving  V pohybe  getMoving

Naše top 5 rodinné večere

FR Our Top 5 Family Dinners

Viete aké je dôležité, aby vaše deti jedli pravidelnú zdravú večeru? My však vieme, aké ťažké je docieliť to, aby vaše deti jedli potraviny, ktoré sú vhodné a zdravé. Tažké vyprážané jedlá a sladké večere radšej nahraďte ľahšou stravou a dostatkom zeleniny a bielkovín. A aby sa mohla najesť celá rodina spoločne – tu je pár tipov, ktoré by Vám mohli chutiť.

- Hľadáte spôsob, ako dostať zeleninu do vašich detí? Začnite so špagetami s rajčinovou omáčkou a mäsovými guľkami Spaghetti Squash and Meatballs. Rajčinová omáčka je plná živín. Recept taktiež obsahuje zeler, mrkvu a rajčiny, všetko zamaskované v omáčke. Pokiaľ chcete ešte zdravšiu verziu, zameňte mleté hovädzie za mlené morčenie mäso. 

- Tieto zapekané vaječné rolky Baked Southwestern Egg Rolls sú plnené samými zdravými vecami ako čiena fazuľa, špenát a kukurica. Pokiaľ ich chcete zdravšie, vyskúšajte pridať kúsok kuracích pŕs. Je to tak chutné, že budete potrebovať dvojitú dávku pre deti na ďaľší deň. 

- Milujeme burgre! Ako rodič si zamilujete tento jedinečný morčací burger s čiernymi fazuľkami Ultimate Turkey & Black Bean Burgers. Nie len preto, že je z mletého morčacieho mäsa ale je to aj veľká porcia proteínu a vlákniny obsiahnutá v čiernej fazuľi. Pridajte nakrájané avokádo a bude to ten najzdravší a najlepší burger.

- Milujeme tento recept na šalát so sézamovým kuriatkom Sesame Chicken Salad. Je výnimočný a veľmi ľahký na prípravu. Vaše dieťa si zamiluje mrkvičku, hrášok, kuracie mäsko aj cestovinu, hlavne keď si sami dokážu pripraviť dressing z arašidového masla. 

- Vaša Rodina vás bude prosiť každý týždeň, aby ste urobili Kuracie kapsičky Chicken Pot Pie Turnovers. Budete prekvapený, aká jednoduchá je ich príprava. Potrebujete len kuracie prsia, zeler a mrkvu, ale nemusíte sa vôbec báť pridať aj inú zeleninu. Dobrú chuť!


Vstaňte a hýbte sa!

FR Get Up and Get Moving

Doba sa mení a je oveľa ťažšie naše deti niečím upútať, urobiť šťastnými a spokojnými.

Nie som sám, keď poviem že som už som využil známych „priateľov“ ako televízor, počítač aj tablet na to, aby som svoje deti zabavil a rozptýlil aspoň na 30 minút. Ako rodičia vieme, že to nie je vždy ľahké. Sú dnes deti vystavené modernej technológii až príliš? Podľa Americkej Akadémie Pediatrov (AAP), deti strávia denne v priemere 7 hodín používaním medií akými sú televízor, počítač, internet, videohry a mobilné telefóny.V dnešnom mediálnom svete sa stáva ešte dôležitejším zabezpečiť svojmu dieťaťu každodennú pohybovú aktivitu.

Takže, ako možete podporiť dieťa, aby bolo pohybovo aktívne? Ukážte im, že pohyb je zábava! Cvičte spoločne ako rodina: choďte na večernú prechádzku, zabehať si alebo si zahrajte futbal vonku na záhrade. Taktiež možete dať vaše dieťa na pohybovú aktivitu aj mimo vášho domova akou je The Little Gym, ktorý ich určite naučí oceniť zdravý a aktívny životný štýl aj v ďaľších rokoch. Či už beháte, skáčete alebo robíte kotúle, hlavne sa so svojimi deťmi hýbte, aby ste im pomohli vybudovať vzťah k pohybu a vytvroili základy pre zdravý životný štýl!


Mýty o chrípke a prechladnutí

Cold and Flu Myths

Všetko sa  to začína sopľom (hlienami) – Ďalej to pokračuje tým, že celá domácnosť kýcha, kašle a neustále sa naťahuje za vreckovkami. Ak ste zmätení z toho, ako účinne vyliečiť chrípku a prechladnutie, určite nie ste sami. Oddelením faktov od fikcií vznikajú 3 mýty súvisiace s chrípkou a prechladnutím.

Mýtus č.1 – Chrípková vakcína spôsobuje chrípku – v prípade, ak dieťa dostane vakcínovú dávku, môže spôsobiť symptómy, ktoré sa podobajú na symptómy chrípky. V tomto prípade sú ale vírusy obsiahnuté v tejto dávke zabité, alebo „deaktivované“, čo znamená, že nemôžu spôsobiť infekciu. Užitie vakcíny môže byť ale sprevádzané výskytom bolesti. Dôvodom je, že váš imunitný systém reaguje na vakcínu a spracováva ju.

Mýtus č.2 – Väčšia pravdepodobnosť ochorenia vzniká, ak ste v chlade – Napriek rodičovským varovaniam, aby sa deti riadne zababušili (naobliekali) , domnienka, že byť studený spôsobuje chrípku, nie je pravdivá. Podľa amerického ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb, infekcie prevažujú v zimných mesiacoch, pretože sú rozšírene medzi ľuďmi v dôsledku častého ostávania vo vnútri a užšieho vzájomného kontaktu.

Mýtus č.3 – Objatia a bozky rozširujú bacily (choroboplodné zárodky) – Vírusy spôsobujúce toto ochorenie radi vstupujú do tela cez nos a oči, čiže objatie alebo bozk na tvár nepredstavujú hrozbu/ nie sú nebezpečné.  Nemusíte sa báť prejaviť svojmu chorému dieťaťu náklonnosť bozkom alebo objatím, choroboplodné zárodky sa nerozšíria.

Mnoho rodičov považuje The Little Gym za bezpečné a čisté miesto pre umiestnenie svojich detí. Pracujeme tvrdo, aby sme splnili každej našej návšteve jej očakávania. Denné a týždenné upratovanie a hygiena pomáha udržať naše prostredie žiarivé a taktiež udržiava prostredie od baktérií. V prípade, ak sa vaše dieťa necíti dobre (pod psa), vďaka našim adaptabilným pravidlám nahrádzania lekcií je možné sa z lekcie vopred ospravedlniť a nahradiť si ju v inom voľnom termíne.