Translate

EN SK

blogHeader
Aktuálne dianie, zaujímavé tipy a nápady

Z The Little Gym 

 

1.semester 2018/19 – zápis do kurzov už prebieha!

 

Picture3

 

V týždni od 4. septembra začínajú kurzy 1.semestra 2018/19.

Rozvrh je už k dispozícii, tak pokiaľ máte záujem sa k nám od februára pridať, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme nájsť vhodný kurz! Prvá skúšobná hodina je ZADARMO,tak nás neváhajte kontaktovať.

Tešíme sa na vás!

 


2.semester 2017/18 – zápis do kurzov už prebieha!

Picture3

V týždni od 5. februára začínajú kurzy 2.semestra 2017/18.

Rozvrh je už k dispozícii, tak pokiaľ máte záujem sa k nám od februára pridať, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme nájsť vhodný kurz! Prvá skúšobná hodina je ZADARMO,tak nás neváhajte kontaktovať.

Tešíme sa na vás!Hľadáme nových inštruktorov!

Picture2

Radi pracujete s deťmi a ste športovo zdatný? U nás budete pracovať v pozitívnom prostredí, kde budete deťom pomáhať v ich rozvoji – telesnom, rozumovom aj sociálnom. Budete ich učiť nové zručnosti zábavnou formou.

Deti sa budú tešiť celý týždeň na lekciu, ktorú budete viesť práve Vy!  Každý deň budete naplňovať naše motto “Vyrastať nás baví”.

Stanete sa súčasťou skvelého kolektívu chlapcov a dievčat pre ktorých je práca s deťmi zároveň koníčkom. Napíšte nám, radi vás zaradíme do výberového konania na pozíciu “Inštruktor cvičenia pre predškolákov a školákov”, alebo “Inštruktor narodeninových osláv”.6 spôsobov budovania sebadôvery u detí

FR 6 Ways to Build Confidence in Kids

Rodičia majú najväčší vplyv na dieťa. Ako rodič môžete veľa vecí ovplyvniť, veľa vecí zaviesť a tým posilniť sebadôveru Vášho dieťaťa.


Tu je 6 tipov pre posilnenie sebadôvery vášho dieťaťa.

1. Zoberme si aké komplimenty dávame svojmu dieťaťu. Slová chvály znamenajú viac, keď vyzdvihneme konkrétne to čo sa im podarilo, alebo čo spravili správne. Skúste použiť špecifickú pozitívnu spätnú väzbu, kde sa zameriavame na konkrétnu vec, ktorú spravili dobre, ako ich len pochváliť "dobrá práca". 2. Starajte sa o záujmy vášho dieťaťa. Každé dieťa je jedinečné a úlohou rodičia je pomôcť svojim deťom, aby cítili istotu a oporu v tom čo ich baví.

3. Poskytnúť deťom nekonečné povzbudenie. Vaše dieťa nikdy nezabudne aké pocity v ňom vyvolávate - to je dôvod, prečo je dôležité, byť tou najväčšou oporou vášho dieťa. Povzbudiť ich k tomu, aby sa nebáli dotknúť hviezd!

4. Neoznačujte Vaše dieťa prívlastkom „ako čokoľvek“- potom je to spôsob ako o sebe zmýšľa a to obmedzuje jeho rast.

5. Dôverujte viac Vášmu dieťaťu a nechajte niektoré rozhodnutia na nich.

6. Zamerajte sa na to, že pohár je poloplný- učte dieťa byť optimistom. Pozitívny prístup pomôže Vášmu dieťaťu nevzdávať sa a budovať si sebadôveru, s ktorou zažiari!

Budovanie sebadôvery začína už od skorého detstva. Je dôležité nastaviť dieťa na úspech, aby sa nebáli a chceli byť úspešnými. Skúste využiť týchto pár tipov, ktoré pomôžu rastu sebadôvery Vášho dieťaťa.


Kam len odišli dobré spôsoby, kam? Kam len odišli?

FR Oh where oh where - Manners

Dobré spôsoby si deti len tak neosvoja. Deti sa ich musia naučiť a je potrebné im ich neustále pripomínať. Dobré spôsoby budujú u detí základ ako byť v budúcnosti slušný dospelý.

Trik, ako si najlepšie dieťa osvojí dobré spôsoby je v správnom načasovaní – učiť dobrým spôsobom, ktoré sú primerané ich veku, aby pochopili prečo sú dobré spôsoby TAKÉ dôležité! Našich top 6 dobrých spôsobov:

1. „Ďakujem“ je slovo, ktoré nemožno dostatočne zdôrazniť či rodičmi alebo inštruktormi v The Little Gym! Jednoduché ďakujem vysiela silné posolstvo vďačnosti. Keď niekto pre vás niečo urobí, keď dostanete kompliment, keď dostanete darček, atď. je dôležité poďakovať. Keď sú deti dostatočne staré, dobrým tréningom pre ne je napísať ich vlastné poďakovanie či už za darček, ktoré dieťa dostalo, alebo po navštívení kamaráta. Písomné poďakovanie je silnejšie!

2. „Prosím“ alebo aj „Čarovné slovíčko“ je pre deti dôležitým nástrojom, aby dosiahli, čo si zaumienia. Aj pre deti, ktoré zatiaľ nehovoria, je slovíčko prosím významné. Keď dieťa niečo chce, spôsobom sebe vlastným vyjadrí „prosbu“ a následne „poďakuje“.

3. „Prepáčte mi“ alebo „Ospravedlňte ma“, od určitého veku sa deti majú naučiť neprerušovať dospelých pri konverzácii. Mali by sa naučiť počkať, kým príde na nich rad, alebo povedať „Prepáčte mi“ / „Ospravedlňte ma“ pokiaľ chcú konverzáciu prerušiť. Tieto frázy taktiež fungujú na verejnosti. Dieťa sa chce vyhnúť osobe, ktorá mu stojí v ceste, prípadne do seba nechcene narazia. Ospravedlnením sa, dá dieťa o sebe vedieť, aby si ho všimli a urobí to pozitívnym spôsobom.

4. „Ahoj/ Dobrý deň“ a „Maj sa/Dovidenia“. Pozdravy sú základné atribúty komunikácie. Už od malička sa deti majú učiť, ako pozdraviť ostatných ľudí pri vstupe a opustení miestnosti. Pozdravy sú tiež dobrý spôsob vzájomnej interakcie medzi deťmi.

5. Stolovanie. Spôsoby pri stolovaní sa deti učia už od prvých príkrmov. Častokrát sú usmernené pri rozhadzovaní jedla alebo pitia. To deti učí pochopiť, čo je akceptovateľné a čo nie. Keď deti podrastú, je na mieste ich naučiť základy stolovania: ako použiť príbor, požiadať o podanie napr. soľničky, naučiť ich ospravedlniť sa pri odchádzaní od stola. Základy stolovania si nesú deti počas celého ich života a umožňujú aj dospelým vychutnať si spolu strávený čas pri jedení!

6. Buď láskavý k druhým. Je potrebné deti naučiť, ako byť milý a pozorný. Tým, že naučíte deti, že zákerné slová a podpichovanie sú bolestivé, lepšie porozumejú významu slova láskavý.

Tréning robí majstra. Trénujte a opakujte vašim deťom prečo sú dobré spôsoby dôležité. Opakujte sa – pokiaľ vaše dieťa nepovie prosím, jednoducho ho upozornite na „čarovné slovíčko“ a oni si to postupne osvoja. Dobrým spôsobom sa dá naučiť aj hravou formou, pri ktorej sa deti nielen naučia ale aj zabavia. Je to beh na dlhé trate, a preto treba začať už od malička.


Poslední budú prví

FR Nice Kids Finish First

The Little Gym napomáha rozvíjať u detí sociálne schopnosti, ktoré na viacerých štúdií patria medzi dôležité faktory pre dlhodobý úspech.

Veda to potvrdila: slušní ľudia nebývajú poslední. Aspoň na základe novej štúdie, ktorá naznačuje, že deti ktoré sa v škôlke správajú prosociálne, majú tendenciu úspešne ukončiť vysokoškolské vzdelanie a získať stálu prácu. 20 ročná národná štúdia sledovala vyše 700 detí od predškolského veku až po 25. rok ich života. Výskumy dokázali, že deti, ktoré získali najviac bodov pri sociálnej interakcii ako delenie sa, boli schopné nepredbiehať sa a počúvať, mali neskôr 4-násobne väčší úspech pri ukončení vysokej školy. Štúdia taktiež dokázala, že v niektorých prípadoch sú sociálne zručnosti lepším základom pre budúci úspech než akademické zručnosti.

Pozitívne sociálne zručnosti sa dajú naučiť a zdokonaľovať počas detstva. Programy v The Little Gym pomáhajú deťom rásť a zároveň rozvíjať sociálne zručnosti vo veselom prostredí, ktoré poskytuje odlišný kontext učenia. Hry sú cielene vyvinuté pre zlepšenie sociálnych zručností a nesúťažné prostredie posmeľuje deti vzájomne sa hrať. Deti sa učia byť ohľaduplnejšie k druhým, spoločne usilujú o vzájomný prospech. Tieto základné životné zručnosti napomáhajú deťom komunikovať pozitívne a spoločensky prijateľným spôsobom - aby z malých dobrých ľudí vyrástli dobrí dospelí.


Benefity domácich prác

FR Benefits of Chores

Potrebujú deti domáce práce? Na základe nedávneho článku vo Wall Journal deti, ktoré pomáhajú s domácimi prácami „si budujú trvalý zmysel alebo trvalé ovládanie, zodpovednosť a sebestačnosť“. A čo by rodičia neurobili pre svoje deti?

Článok taktiež vyzdvihuje tie deti, ktoré začali s domácimi prácami okolo 3-4 roku, majú pozitívnejší vzťah s ostatnými členmi rodiny, dosahujú lepšie akademické výsledky, taktiež sú viac empatické a reagujú na potreby ostatných. Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si 5 odporúčaní, ako priviesť svoje deti k domácim prácam:

1. Zapnite hudbu, kým dieťa zametá kuchyňu alebo upratuje svoje hračky. S hudbou si spolu domáce práce užijete viac.

2. Deti milujú zaujímavé hry – nastavte stopky a motivujte svoje deti, aby upratali čo najrýchlejšie (a najefektívnejšie).

3. Zvážte, ako pristupujete k domácim prácam – urobte z domácich prác zábavu a uistite deti, že vám “pomáhajú” dokončiť jednotlivé úlohy.

4. Zaveďte si tabuľku domácich prác – akonáhle si vyplní svoju tabuľku, nechajte ho vybrať si “odmenu” podľa ich rozhodnutia, ako zostať “dlhšie hore” cez víkend, ísť na zmrzlinu s maminou a ocinom, alebo výlet do ZOO či múzea.

5. Zabavte sa tým. Formou zábavy si vaše ratolesti vybudujú pozitívny vzťah nielen kým sú malé, ale aj keď vyrastú.

Pre celý článok kliknite sem


Naše top 5 rodinné večere

FR Our Top 5 Family Dinners

Viete aké je dôležité, aby vaše deti jedli pravidelnú zdravú večeru? My však vieme, aké ťažké je docieliť to, aby vaše deti jedli potraviny, ktoré sú vhodné a zdravé. Tažké vyprážané jedlá a sladké večere radšej nahraďte ľahšou stravou a dostatkom zeleniny a bielkovín. A aby sa mohla najesť celá rodina spoločne – tu je pár tipov, ktoré by Vám mohli chutiť.

- Hľadáte spôsob, ako dostať zeleninu do vašich detí? Začnite so špagetami s rajčinovou omáčkou a mäsovými guľkami Spaghetti Squash and Meatballs. Rajčinová omáčka je plná živín. Recept taktiež obsahuje zeler, mrkvu a rajčiny, všetko zamaskované v omáčke. Pokiaľ chcete ešte zdravšiu verziu, zameňte mleté hovädzie za mlené morčenie mäso. 

- Tieto zapekané vaječné rolky Baked Southwestern Egg Rolls sú plnené samými zdravými vecami ako čiena fazuľa, špenát a kukurica. Pokiaľ ich chcete zdravšie, vyskúšajte pridať kúsok kuracích pŕs. Je to tak chutné, že budete potrebovať dvojitú dávku pre deti na ďaľší deň. 

- Milujeme burgre! Ako rodič si zamilujete tento jedinečný morčací burger s čiernymi fazuľkami Ultimate Turkey & Black Bean Burgers. Nie len preto, že je z mletého morčacieho mäsa ale je to aj veľká porcia proteínu a vlákniny obsiahnutá v čiernej fazuľi. Pridajte nakrájané avokádo a bude to ten najzdravší a najlepší burger.

- Milujeme tento recept na šalát so sézamovým kuriatkom Sesame Chicken Salad. Je výnimočný a veľmi ľahký na prípravu. Vaše dieťa si zamiluje mrkvičku, hrášok, kuracie mäsko aj cestovinu, hlavne keď si sami dokážu pripraviť dressing z arašidového masla. 

- Vaša Rodina vás bude prosiť každý týždeň, aby ste urobili Kuracie kapsičky Chicken Pot Pie Turnovers. Budete prekvapený, aká jednoduchá je ich príprava. Potrebujete len kuracie prsia, zeler a mrkvu, ale nemusíte sa vôbec báť pridať aj inú zeleninu. Dobrú chuť!


Vstaňte a hýbte sa!

FR Get Up and Get Moving

Doba sa mení a je oveľa ťažšie naše deti niečím upútať, urobiť šťastnými a spokojnými.

Nie som sám, keď poviem že som už som využil známych „priateľov“ ako televízor, počítač aj tablet na to, aby som svoje deti zabavil a rozptýlil aspoň na 30 minút. Ako rodičia vieme, že to nie je vždy ľahké. Sú dnes deti vystavené modernej technológii až príliš? Podľa Americkej Akadémie Pediatrov (AAP), deti strávia denne v priemere 7 hodín používaním medií akými sú televízor, počítač, internet, videohry a mobilné telefóny.V dnešnom mediálnom svete sa stáva ešte dôležitejším zabezpečiť svojmu dieťaťu každodennú pohybovú aktivitu.

Takže, ako možete podporiť dieťa, aby bolo pohybovo aktívne? Ukážte im, že pohyb je zábava! Cvičte spoločne ako rodina: choďte na večernú prechádzku, zabehať si alebo si zahrajte futbal vonku na záhrade. Taktiež možete dať vaše dieťa na pohybovú aktivitu aj mimo vášho domova akou je The Little Gym, ktorý ich určite naučí oceniť zdravý a aktívny životný štýl aj v ďaľších rokoch. Či už beháte, skáčete alebo robíte kotúle, hlavne sa so svojimi deťmi hýbte, aby ste im pomohli vybudovať vzťah k pohybu a vytvroili základy pre zdravý životný štýl!


Povoľte uzdu fantázii svojho dieťaťa a nechajte ju voľne behať!

FR Let your Childs Imagination Run Wild

Hra plná predstavivosti je viac než len zábava a hranie. V skutočnosti sa malé deti prostredníctvom vyjadrovania vlastnej fantázie učia. Predstavte si dieťa, ktoré sa stará o bábiku alebo plyšové zvieratko alebo dieťa, ktoré predstiera, že je požiarnik, ktorý zachráni ostatných pred požiarom. Tieto deti vytvárajú akoby prirodzené životné scenáre a hrajú ich. Pri takýchto hrách sú deti schopné prijímať rôzne role, čo im dáva jedinečnú príležitosť naučiť sa sociálne zručnosti, zručnosti riešiť problémy, komunikovať a byť empatickí.

Ako môžete podporiť vlastné dieťa, aby používalo svoju predstavivosť? Zapojte sa do zábavy! Pozorujte záujem svojho dieťaťa a dostaňte sa na jeho úroveň. Sadnite si so svojim dieťaťom tvárou v tvár a napodobňujte jeho konanie. Nech je to jednoduché. Striedajte sa. Vaše dieťa bude pravdepodobne taktiež napodobňovať vaše konanie. Dovoľte, nech fantázia vášho dieťaťa voľne behá a začnite sa hrať už dnes!


Začína vaše dieťa tráviť pred obrazovkou príliš veľa času?

FR Is Your Child Getting Too Much Screen Time

V súčasnom modernom svete je nemožné, aby deti neboli nejaký čas vystavené obrazovkám, či už tabletovým, telefónnym, počítačovým alebo televíznym. Technológia je všade navôkol. Ale koľko času by malo dieťa tráviť pred televízorom, za počítačom alebo hrou na mobile?

Podľa Americkej Akadémie Pediatrov „by sa malo zamedziť, aby nemluvňatá a deti mladšie ako dva roky boli vystavené televízii a ostatným zábavným médiám. Mozog dieťaťa sa počas týchto prvých rokov rapídne vyvíja, a malé deti sa najlepšie učia pri interakcii s ľuďmi, nie s obrazovkami".

Hoci umiestniť svoje dieťa pred obrazovku môže byt veľmi jednoduché, neexistuje žiadny dôkaz o tom, že elektronické médiá majú rozvojový prínos. Práve naopak, odložte elektroniku a ponúknite svojmu dieťaťu ne-elektronické formáty zábavy, ako sú knihy, stolové hry a aktívne hranie. Držanie „elektronickej diéty" nemusí byť vyčerpávajúce, radšej pozerajte na vývojový prínos v obmedzovaní času stráveného pred obrazovkou teraz , ako aj v dlhodobom horizonte.

Prečítajte si celý článok od Americkej Akadémie Pediatrov tu: http://www.aap.org/en- us/advocacy-and-policy/aap-health-initiatives/pages/media-and-children.aspx


Pediatri vyzývajú rodičov, aby svojim deťom každý deň čítali

Pediatricians Call for Parent to Read to their Children Everyday

Nie je žiadnym tajomstvom, že je dobré, ak svojmu dieťaťu čítate - ale poznáte pozitívne účinky, ktoré má čítanie na vývoj vášho dieťaťa teraz i v budúcnosti? Podľa nedávnej štúdie v časopise Time Magazine čítanie doma s dieťaťom zavčasu a často aktivuje časť mozgu, ktorá mu umožňuje pochopiť význam jazyka. Štúdia tiež dodáva, že bolo preukázané, že čítanie rozširuje slovnú zásobu dieťaťa a pomáha posilňovať puto medzi rodičom a dieťaťom. Potrebujeme ešte niečo povedať? Pozrite sa na tieto štyri tipy, ktoré vám pomôžu urobiť zo spoločného čítania každodenný zvyk:

1. Čítajte svojmu dieťatku ráno, keď sa prebudí a každý večer pred spaním. Tým, že si na spoločné čítanie vyčleníte špeciálny čas bude mať za následok, že sa z toho stane denná rutina, ktorú so svojim dieťaťom budete mať navždy v láske.

2. Majte knihy v každej miestnosti po celom dome; v spálni, v kúpeľni, obývačke, a dokonca aj v kuchyni! Tým, že dieťa počas celého dňa vystavíte knihám, budete ho nabádať k tomu, aby čítalo častejšie.

3. Predstavte nové knihy. Choďte do knižnice a nechajte svoje dieťa preskúmať všetky knihy, ktoré majú v ponuke; vaše dieťa sa bude tešiť z toho, že má možnosť vybrať si každý týždeň nové knižky.

4. A čo je najdôležitejšie, urobte z čítania zábavu! Napodobňujte bláznivé hlasy rôznych postáv alebo ich konanie; pomôže vám to udržať pozornosť vášho dieťaťa alebo dokonca u neho vyvolá i chichúňanie či hlasitý smiech.


Fyzická aktivita môže zvýšiť u dieťaťa pozornosť, pamäť, sebaovládanie a stanovenie cieľov

FR Physical Activity can Boost a Child

Každý vie, že fyzická aktivita je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu. Ale vedeli ste, že to môže byť dlhá cesta smerom k vývoju mozgu dieťaťa ? Výsledky niekoľkých štúdií, zahŕňajúcich deti zo základných škôl naznačujú, že denná fyzická aktivita môže výrazne zlepšiť vývoj dieťaťa v oblastiach, ako je jeho pozornosť, pamäť, sebaovládanie a stanovenie cieľov.

Všeobecne platí, že tieto schopnosti sa rapídne vyvíjajú počas rokov na základnej škole, a potom sa v pomalšom tempe rozvíjajú v priebehu dospievania. [1] Čím intenzívnejšie cvičenie dieťa dostane, tým viac sa zvyšuje a posilňuje rozvoj týchto zručností. Zamyslite sa nad deťmi na ihrisku, ktoré sa učia hrou.Tým, že sa nabádajú bežať rýchlejšie, dokážu uniknúť tomu kto naháňa alebo naopak, nahánač ich dolapí. Alebo sa pozrime na deti, ktoré hádžu obruče na kolík. Keď netrafia, čo môže byť i frustrujúce, pochopia, že čím viac budú trénovať, tým v tom budú dôslednejší a lepší.

Jeden výskumný pracovník navrhuje, aby:

... V čase, keď sa kladie stále väčší dôraz na prípravu detí na zvládnutie štandardizovaných testov, by tieto štúdie mali dať správcom škôl dôvody k tomu, aby zvážili investíciu do kvalitnej telesnej výchovy a zdravých a životaschopných programových aktivít, a to aj na úkor času, stráveného v triede. Čas, venovaný fyzickej aktivite v škole, nepoškodzuje študijné výsledky, a v skutočnosti ich môže aj zlepšiť. [2]

Takže, čo môžete urobiť, aby ste pomohli podporiť a posilniť mozog vášho dieťaťa prostredníctvom cvičenia?

• Trénujte ako rodina na charitatívny beh alebo chôdzu.

• Oslávte špeciálne príležitosti - ako narodeniny alebo výročie – nejakou aktivitou, ako je napríklad turistika, basketbal, futbal alebo jazda na bicykli.

• Zahrajte sa na naháňačku, na spreskačku so švihadlom, zatancujte si, alebo sa zahrajte tanečnú videohru.

• Doprajte si pohyb vo svojej miestnej pobočke The Little Gym.

[1]Davis PhD, Catherine L, and Norman K Pollock Phd. Does Physical Activity Enhance Cognition and Academic Achievement in Children? A Review. Medscape. http://www.medscape.org/viewarticle/764365 (accessed February 6, 2014)

[2] Tomporowski, P.D., Lambourne, K., & Okumura, M.S. (2011). Physical activity interventions and children’s mental function: An introduction and overview. Preventive Medicine, 52(Suppl.1):S3- S9.


Význam čítania deťom

FR The Importance of Reading Aloud

Nie je žiadnym tajomstvom, že je dobré, ak svojmu dieťaťu čítate - ale poznáte pozitívne účinky, ktoré má čítanie na vývoj vášho dieťaťa teraz i v budúcnosti? Podľa nedávnej štúdie v časopise Time Magazine čítanie doma s dieťaťom zavčasu a často aktivuje časť mozgu, ktorá mu umožňuje pochopiť význam jazyka. Štúdia tiež dodáva, že bolo preukázané, že čítanie rozširuje slovnú zásobu dieťaťa a pomáha posilňovať puto medzi rodičom a dieťaťom. Potrebujeme ešte niečo povedať? Pozrite sa na tieto štyri tipy, ktoré vám pomôžu urobiť zo spoločného čítania každodenný zvyk:

1. Čítajte svojmu dieťatku ráno, keď sa prebudí a každý večer pred spaním. Tým, že si na spoločné čítanie vyčleníte špeciálny čas bude mať za následok, že sa z toho stane denná rutina, ktorú so svojim dieťaťom budete mať navždy v láske.

2. Majte knihy v každej miestnosti po celom dome; v spálni, v kúpeľni, obývačke, a dokonca aj v kuchyni! Tým, že dieťa počas celého dňa vystavíte knihám, budete ho nabádať k tomu, aby čítalo častejšie.

3. Predstavte nové knihy. Choďte do knižnice a nechajte svoje dieťa preskúmať všetky knihy, ktoré majú v ponuke; vaše dieťa sa bude tešiť z toho, že má možnosť vybrať si každý týždeň nové knižky.

4. A čo je najdôležitejšie, urobte z čítania zábavu! Napodobňujte bláznivé hlasy rôznych postáv alebo ich konanie; pomôže vám to udržať pozornosť vášho dieťaťa alebo dokonca u neho vyvolá i chichúňanie či hlasitý smiech.


5 spôsobov, ako si čerstvá mamička nájde priateľov

Five-Ways-to-Make-New-Mom-Friends

Nie pre každú čerstvú mamičku je jednoduché nájsť si priateľov. Je to ako prvý školský deň v jedálni,  keď ste obklopení samými cudzími ľuďmi a snažíte sa zistiť, do ktorej skupiny patríte – akurát, že teraz ste na ihrisku, držíte vaše dieťa v náručí, práve ste dospievali „Kolo, kolo mlynské“ už asi po 1000-ci krát a už sa len chcete rozprávať s dospelými. Žiadate príliš?!


Či ste v potravinách, na ihrisku alebo v The Little Gym, ako čerstvá mamička si vyberáte potenciálne mamičky – priateľky, aby ste začali konverzáciu o HOCIČOM. Nech ste kdekoľvek, nie je dôvod na paniku. Tu je 5 tipov, ako si ľahko nájsť priateľov.

 

  1. CHOĎTE VON Z DOMU. Vážne. Ako inak si nájdete priateľky, keď budete zavretá doma ako v klietke celý deň?  Zapojte sa do aktivít pre mamičky s deťmi. Zapíšte sa na jednu z našich “Parent/Child” hodín. Alebo si na ihrisku vyhliadnite mamičky, s ktorými by ste našli spoločnú tému. To môže byť začiatok veľmi pekného kamarátstva!

  2. Už ste sa zoznámili? Vypýtajte si kontakt! Nehanbite sa! Hľadanie si kamarátky – mamičky je ako randenie. Keď sa zoznámite s mamičkou, s ktorou si rozumiete, vypýtajte si jej číslo, pre ďalšie stretnutia. A pokiaľ druhé stretnutie nevyjde, nevadí, môžete si povedať, že ste to aspoň skúsili.

  3. Naplánujte si stretnutie. Našli ste mamičku, s ktorou si rozumiete a má dieťa približne vo veku vášho dieťaťa? Výborne! Naplánujte si deň spolu. Takto si najlepšie s mamičkou poklebetíte.

  4. Naplánujte si “mamičkovské” stretnutie. Nájdite si niekoho, kto vám dieťatko postráži, pretože je čas na večer s mamičkami. Objednajte si dobré nápoje alebo jedlo a užite si večer bez vašich ratolestí s novými priateľkami. Aj mamy si zaslúžia večer voľno!

  5. Buďte sama sebou. To je ten najlepší spôsob, ako si nájsť priateľstvá na celý život.


Nie je vždy jednoduché, si ako čerstvá mamička, nájsť priateľov. Ale mať jednu alebo dve skutočné priateľky vie zmeniť celý váš svet. Takže nabudúce, keď pôjdete do potravín, na ihrisko alebo k nám do The Little Gym nehanbite sa, začnite s konverzáciou a uvidíte, ako to dopadne. Vo vašom okolí je veľa mamičiek, s ktorými si urobíte priateľstvá na celý život.Mýty o chrípke a prechladnutí

Cold and Flu Myths

Všetko sa  to začína sopľom (hlienami) – Ďalej to pokračuje tým, že celá domácnosť kýcha, kašle a neustále sa naťahuje za vreckovkami. Ak ste zmätení z toho, ako účinne vyliečiť chrípku a prechladnutie, určite nie ste sami. Oddelením faktov od fikcií vznikajú 3 mýty súvisiace s chrípkou a prechladnutím.

Mýtus č.1 – Chrípková vakcína spôsobuje chrípku – v prípade, ak dieťa dostane vakcínovú dávku, môže spôsobiť symptómy, ktoré sa podobajú na symptómy chrípky. V tomto prípade sú ale vírusy obsiahnuté v tejto dávke zabité, alebo „deaktivované“, čo znamená, že nemôžu spôsobiť infekciu. Užitie vakcíny môže byť ale sprevádzané výskytom bolesti. Dôvodom je, že váš imunitný systém reaguje na vakcínu a spracováva ju.

Mýtus č.2 – Väčšia pravdepodobnosť ochorenia vzniká, ak ste v chlade – Napriek rodičovským varovaniam, aby sa deti riadne zababušili (naobliekali) , domnienka, že byť studený spôsobuje chrípku, nie je pravdivá. Podľa amerického ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb, infekcie prevažujú v zimných mesiacoch, pretože sú rozšírene medzi ľuďmi v dôsledku častého ostávania vo vnútri a užšieho vzájomného kontaktu.

Mýtus č.3 – Objatia a bozky rozširujú bacily (choroboplodné zárodky) – Vírusy spôsobujúce toto ochorenie radi vstupujú do tela cez nos a oči, čiže objatie alebo bozk na tvár nepredstavujú hrozbu/ nie sú nebezpečné.  Nemusíte sa báť prejaviť svojmu chorému dieťaťu náklonnosť bozkom alebo objatím, choroboplodné zárodky sa nerozšíria.

Mnoho rodičov považuje The Little Gym za bezpečné a čisté miesto pre umiestnenie svojich detí. Pracujeme tvrdo, aby sme splnili každej našej návšteve jej očakávania. Denné a týždenné upratovanie a hygiena pomáha udržať naše prostredie žiarivé a taktiež udržiava prostredie od baktérií. V prípade, ak sa vaše dieťa necíti dobre (pod psa), vďaka našim adaptabilným pravidlám nahrádzania lekcií je možné sa z lekcie vopred ospravedlniť a nahradiť si ju v inom voľnom termíne.


Začína vaše dieťa tráviť pred obrazovkou príliš veľa času?

Is-Your-Child-Getting-Too-Much-Screen-Time

V súčasnom modernom svete je nemožné, aby deti neboli nejaký čas vystavené obrazovkám, či už tabletovým, telefónnym, počítačovým alebo televíznym. Technológia je všade navôkol. Ale koľko času by malo dieťa tráviť pred televízorom, za počítačom alebo hrou na mobile?

Podľa Americkej Akadémie Pediatrov „by sa malo zamedziť, aby nemluvňatá a deti mladšie ako dva roky boli vystavené televízii a ostatným zábavným médiám. Mozog dieťaťa sa počas týchto prvých rokov rapídne vyvíja, a malé deti sa najlepšie učia pri interakcii s ľuďmi, nie s obrazovkami".

Hoci umiestniť svoje dieťa pred obrazovku môže byt veľmi jednoduché, neexistuje žiadny dôkaz o tom, že elektronické médiá majú rozvojový prínos. Práve naopak, odložte elektroniku a ponúknite svojmu dieťaťu ne-elektronické formáty zábavy, ako sú knihy, stolové hry a aktívne hranie. Držanie „elektronickej diéty" nemusí byť vyčerpávajúce, radšej pozerajte na vývojový prínos v obmedzovaní času stráveného pred obrazovkou teraz , ako aj v dlhodobom horizonte.

Prečítajte si celý článok od Americkej Akadémie Pediatrov tu: http://www.aap.org/en-us/advocacy-and-policy/aap-health-initiatives/pages/media-and-children.aspx